Навчання

Текст на картинці: “Школа асоціативної техніки вокалу Інни Францескевич. Відео-уроки. Майстер-класи. Відеокурс для викладачів та виконавців. Методичні розробки. Консультування”

Школа асоціативної техніки вокалу

З 2000-го року я викладаю вокал дітям і дорослим, синтезуючи знання класичної школи вокалу, отримані в Одеській національній музичній академії імені А. В. Нежданової, своє особисте бачення і досвід викладання, використовуючи індивідуальний і психологічний підхід до кожного учня. Мета навчання – за допомогою правильної вокальної техніки зберегти здоров’я голосового апарату на все життя, домогтися вільного, природного звучання голосу, щоб мати можливість співати в різних напрямках.

Часто при навчанні вокалісти стикаються з наступними проблемами:
  1. Не розвивається діапазон голосу;
  2. Не розкривається краса тембру голосу;
  3. Втомлюються голосові зв’язки;
  4. При співі виникає невпевненість в собі;
  5. Присутній страх публічних виступів і страх осуду;

Моя «Школа асоціативної техніки вокалу» – це комплекс важливих елементів, необхідних для правильного, природного розвитку голосу і особистості в доступному і цікавому викладі для вокаліста будь-якого віку і технічного рівня підготовки.

У своєму викладанні я використовую:
  1. Професійні знання, великий досвід викладання вокалу і унікальний від природи музичний слух, які дозволяють правильно визначати вокально-технічні проблеми вокаліста і розвивати його голос;
  2. Знання з психології та розвитку особистості, які допомагають визначати психологічні проблеми учня, що заважають розкриттю голосу;
  3. Спеціальні авторські твори, написані мною для постановки голосу, за якими вчаться всі музичні школи та інші музичні заклади України та інших країн;
  4. Навчальний асоціативний ряд, який використовується на уроках, підібраний індивідуально для кожного учня (за авторською методикою);
  5. Профілактичні і лікувальні вправи для здоров’я і зміцнення голосових зв’язок, а також розвитку співочого дихання.

Я ділюся своїм досвідом і проводжу майстер-класи для викладачів вокалу і виконавців (в тому числі на курсах підвищення кваліфікації) в різних містах України, а також за її межами. Мої учні є лауреатами численних Міжнародних конкурсів та фестивалів, учасниками різних проектів, гостями телепрограм.

Музика для дітей може бути серйозною …

Ідея про створення власної методичної розробки і нового репертуару народилася після знайомства з моєю ученицею по вокалу – Ліліаною. Вона серйозно займалася грою на домрі, але дуже хотіла навчитися співати. Її вокальні дані були середніми, але дівчинка була дуже музичної, академічною, і співати їй хотілося не пісні, а красиві, мелодійні, серйозні твори. Так почалося моя подорож у світ створення нових творів із застосуванням зручних інтервалів в мелодиці, які давали б відчуття серйозної музики при виконанні її дітьми.

Я не знала, чи буде вона затребувана в навчанні дітей іншими викладачами. Це було пов’язано з тим, що саме в той період в Україні дуже сильно зріс інтерес до популярної естрадної музики. Боротися з комерційним плином вокалу складно. Але я точно знаю, що є люди, яким небайдуже академічний спів і освіту в цілому, правильна вокальна техніка, прагнення до серйозної музики.

Віра в те, що я не одна, і що у мене є однодумці, надихнула мене на створення методичної розробки і нового репертуару для постановки голосу і концертного виконання «Питання формування репертуару в класах сольного академічного співу. Романси та вокалізі для дітей и юнацтва ».

Великою радістю стало визнання цієї методичної розробки і збірки моїми одеськими колегами, коли я виступила перед ними на Обласний педагогічної конференції. Потім вона була визнана в інших містах під час мого виступу на Всеукраїнському науково-методичному семінарі з питань початкової музичної освіти. А далі стала затребувана серед колег з інших країн.

Збірка була видана і введена в навчальний репертуар шкіл естетичного виховання нашої країни Міністерством культури. Це стало підтвердженням того, що постановка голосу дітям і прагнення до академічного підходу навчання дійсно є важливим аспектом в освіті та вихованні вокалістів.

Розроблена мною методика зі спеціальним репертуаром була перевірена на тисячах студентів і учнів у віці від 5 до 45 років. Зараз настав час поділитися своїми напрацюваннями з людьми, які хочуть навчитися співати або вдосконалити вже наявні навички. А також з молодими викладачами, які хочуть отримати практичні поради для роботи з дітьми та молоддю.

Ви можете безкоштовно скачати збірник в рубриці “Ноти“, щоб на практиці ознайомитися з методичною розробкою і використовувати твори в своєму репертуарі. Користуйтеся на благо. 🙂

У продовження цієї розробки та репертуару я створила збірку «Об’єднані музикою». Якщо Ви хочете отримати унікальний, розроблений для Вас репертуар, звертайтеся, будь ласка, до мене в особистому повідомленні за адресою: inna.frantseskevich@gmail.com