Моя історія


Нагорода “Заслужений діяч естрадного мистецтва України”

Моє життя – це музика…

Музика увійшла в моє життя, коли мені було 3 роки. Я була в гостях у тітки і одним пальцем на фортепіано на слух підібрала мелодію відомої на той час пісні. Виявлений абсолютний слух, талант до твору музики та імпровізації визначили моє призначення.

У 5 років я вже навчалася грі на фортепіано, а в 6 – написала і виконала свій перший твір. Через рік я навчалася в експериментальному класі юних композиторів при Одеській державній консерваторії імені А.В. Нежданової.

У 8 років склала музику до вистави для дитячого хору, а також поїхала на свої перші гастролі до Болгарії, де давала сольні концерти, виконуючи свої твори. У 10 років стала Лауреатом першої премії Міжнародного конкурсу юних композиторів-виконавців в Японії (м. Нагоя), пройшовши 3 тури в числі учасників з 80 країн світу!

У 11 років мною була написала вокально-симфонічна сюїта за драмою-феєрією Лесі Українки. За допомогою викладача консерваторії я написала партитуру для камерного оркестру з додаванням кількох інструментів. Цей твір було виконано мною під акомпанемент оркестру Одеського театру музичної комедії ім. М. Водяного. З кількома піснями з цієї сюїти я виступала в багатьох концертних залах Одеси, Києва, в 4-х містах Німеччини.

У 14 років вступила на фортепіанне і теоретичне відділення школи ім. проф. Столярського, де отримала багато музичних знань, які вплинули на мій розвиток як піаністки і композитора.

Я бачила щирі позитивні відгуки про свою музику, і мені хотілося писати все більше.

Мрія, яка зробила мене краще

Моє навчання на композиторському відділенні консерваторії імені А.В. Нежданової було складним. Мелодійний стиль довелося замінити на сучасний. Пізніше я усвідомила, що отримана мною техніка сучасної мови розширила мій стильової запас і дозволила створити власний стиль – комбінацію знань і своїх почуттів.

Оскільки любов до співу у мене була з самого дитинства, заповітна мрія стати співачкою втілилася в життя. Через 2 роки я поступила на вокальне відділення, і мені довелося долати нові труднощі, пізнаючи непросту техніку вокалу, одночасно отримуючи задоволення від навчання. Отримавши 2 дипломи з відзнакою за спеціальностями «композитор», «оперна, концертна співачка; викладач», я стала перед вибором, як мені продовжити свій творчий шлях.

З композиторів в ювеліри

Після закінчення консерваторії я почала вести уроки композиції та вокалу в дитячій школі мистецтв №6. Кілька років поспіль займалася розробкою нової методики і створенням спеціального репертуару. Вивчаючи на практиці дитячі голоси, я зрозуміла, які саме твори потрібні, створила спеціальний репертуар за своєю методичною ідеєю і поділилася ним з викладачами музичних шкіл Одеси, а потім і України.

Пізніше представила свою методичну роботу на науковому семінарі для викладачів в Києві. Йдеться про випущений збірник «Романси та вокалізи для дітей та юнацтва», рекомендований і виданий Міністерством культури України. Репертуар, створений на основі моїх розробок, тепер широко використовують викладачі нашої та інших країн, а скоро він стане доступним і в форматі онлайн-навчання.

Іноді, жартома, колеги називають мене ювеліром. Мені подобається таке порівняння. В кожній людині зберігається музичний діамант, моя задача – допомогти йому сяяти.

За 18 років викладання, практично всі мої учні по вокалу і композиції ставали лауреатами Гран-прі, I-х, II-х премій і дипломантами міських, обласних, національних, міжнародних конкурсів та фестивалів в номінаціях «академічний вокал», «естрадний вокал», «юний композитор», в м. Одесі та інших містах України, у Відні. Приймали участь в різних телепрограмах.

Протягом багатьох років проводила свої творчі вечори як композитор-виконавець і викладач. Також давала майстер-класи з вокалу для викладачів вокалу різних музичних закладів в різних містах України. Щорічно – член журі різних вокальних конкурсов.

Мої твори звучать в різних залах Одеси – в Одеському Національному Академічному театрі Опери та Балету, філармонії, Одеському Літературному музеї, Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової, в соборах і на різних концертних майданчиках України, Білорусії, Росії, Італії, Франції. Німеччини, Польщі тощо.

У 2016 році, я стала автором Всесвітнього флешмобу: “Аве Марія. Молитва за мир!“, де музиканти з різних країн виконують мій твір “Аве Марія” – як спільну молитву за мир у всьому світі. У флешмобі приняли участь музиканти з більш ніж 8-ми країн світу. Цей флешмоб триває донині.

Багаторазово була нагороджена почесними грамотами управління з питань культури та мистецтв Одеської міськради і культури одеської обладміністрації, подяками та почесними грамотами від журі конкурсу юних композиторів «Art of composition» за підготовку учнів, також як член журі вокальних конкурсів.

У студії звукозапису з виконавцем моєї пісні “Город у моря” Кирилом Туриченко

У 2012 р була нагороджена дипломом Національної спілки композиторів України за творчі досягнення в номінації «Молодий композитор», підписаним Почесним Головою НСКУ, Героєм України, народним артистом України, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, академіком, Мирославом Скориком.

У 2019 році отримала звання та нагороду: «Заслужений діяч естрадного мистецтва України»